Modrá je barva letošního roku

  Podle výzkumu celá třetina Čechů uvedla, jakou svoji nejoblíbenější barvu modrou, což je také barva, kterou zvolil Pantone Color Institute v New Yorku barvou letošního roku.

  Klasická modrá podle psychologů reprezentuje klid, emocionální vyrovnanost a vnitřní harmonii. Lidé, kteří ji mají v oblibě, jsou empatičtí a důvěryhodní.
  „Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě klasicky modrá barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ vysvětluje Leatrice Eisman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute, poslání nové barvy roku.
  Existuje jednoduchý recept, jak často měnit interiér podle nálady nebo třeba ročního období a nezruinovat se: Pořiďte si nábytek a další dražší kousky jako je sedací souprava spíše v neutrálních nadčasových barvách, které se neokoukají. Barevný tón pak vetknete svému domovu prostřednictvím různých doplňků… Nemusíte hned měnit nábytek a „překopávat“ celý byt – trendy barvy do svého interiéru dostanete i menšími úpravami jako je nový potah na sedačku, natření skříňky nebo nové závěsy, žaluzie či rolety v oknech…Doplňky hrají svou roli nejen v hlavní reprezentativní místnosti – tedy obýváku – ale v dalších pokojích. Pořiďte si například modré ručníky do koupelny nebo povlečení či přehoz na postel do ložnice.

V naší sbírce je spousta ložního prádla v modrých barvách. Objednejte si a budete v trendu.

Damaškové povlečení BOTILO klasika která zaručí, jemné a čisté linie a skutečně dokonalý design.
Bavlněné povlečení NAT-LAPIS - moderní geometrický design v kombinaci s tmavými a béžovými barvami.
Saténové povlečení COSMOPOLIT - stylový geometrický vzor. Tmavomodré a pastelové bílé barvy dokonale kombinují.
Saténové povlečení PARLIAMENT - příjemná tmavě modrá barva.
Saténové povlečení SORTIE - Oboustranný vzor bílých, modrých a fialových puntíků na modrém podkladu

Inspirujte se!