Znáte TENCEL?

Znáte TENCEL? Seznamte se a zamilujte se i vy!

  Tencel v létě výborně chladí, v zimě hřeje a je prodyšný, nemačká se a je velice jemný. Povlečení ušité z Tencelu má snadnou údržbu – nemusí se žehlit, stačí vyvěsit. Když se rozhodnete zboží s příměsí Tencel zakoupit, můžete mít fajn pocit, že jste získali skvělou kvalitu a navíc podpořili ochranu přírody!

  Tencel je vyrobený z eukalyptového dřeva, ze stromů pěstovaných v trvale obnovovaných porostech, které rychle rostou, není třeba je zavlažovat, hnojit ani ošetřovat proti škůdcům. Je stoprocentně přírodního původu. V přírodě rozložitelný.

  Tencel se zpracovává v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10 – 20-násobně menší, než při bavlně.

  Tencel se dají použít bez příměsí nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou. V porovnání s umělými vlákny transport vlhkosti probíhá uvnitř vlákna. Umělá vlákna nejsou schopna absorbovat vlhkost dovnitř vlákna a k transportu dochází pouze na povrchu. Ve srovnání s bavlnou absorbuje Tencel dvojnásobně vlhkost a uvolňuje ji zpět do atmosféry, čímž výrazně posiluje dýchací funkci lidské kůže.

  Díky své struktuře vláken má Tencel několik výhod: vlákno je chladivé jako len, hřejivé jako vlna, jemné jako hedvábí, pevné jako polyester. Tyto vlastnosti ho činí obzvláště oblíbeným pro oděvní značky a ložní prádlo.

Povlečení ISSIMO s tencelem: CERA, EOS, LEE.