Informační přetížení

Máte problémy se spánkem, jste unavená, vystresovaná a špatně se soustředíte? Příčinou vašich obtíží může být zahlcení vašeho mozku nadměrným množstvím informací.

Televize/radio a internet — a zdaleka to nejsou všechny zdroje nepotřebné informace. Každý nadpis na flašce, plechovce, krabici, tubě v kuchyni nebo v koupelně. Dokonce i otevřené systémy skladování, například s knihama, kde jsou barevné hřbety knih s nadpisy, — i to je informace, která jdo do naší hlavy. Problém je, že nás mozek není na takovou zátěž stavěný.

Informační přetížení vede k podrážděnosti, problémům s komunikací, únavě a může mít také negativní dopady na naše zdraví. Postižený jedinec má svědomí poruchy spánku, vysoký krevní tlak, oslabení imunity, problémy s koncentrací, je ve stresu a může trpět až pocitem vlastního ohrožení.
_________________⠀
Jak omezet množství informací, které se k vám dostanou?

  • Všude mějte pořádek: doma, ve skříni, v počítači na ploše. Sundejte magnety z lednice. Domácí chemii a produkty přelívejte / přesypavejte do jednobarevných nádrží pro skladování, očistěte tuby, krému, šamponu atd. od etiket c nadpisy.
  • Neberte letáky;
  • Fokusujte se na jediný konkrétní problém. Nedávejte si více cílů.
  • Zřekněte se potisku na povlečení. Jednobarevné povlečení nekřiklavých odstínů není jen pro konzervativce a milovníky klasiky, ale také pomáhá relaxovat a dostat se do informačního klidu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení