Informační přetížení

Máte problémy se spánkem, jste unavená, vystresovaná a špatně se soustředíte? Příčinou vašich obtíží může být zahlcení vašeho mozku nadměrným množstvím informací.

Televize/radio a internet — a zdaleka to nejsou všechny zdroje nepotřebné informace. Každý nadpis na flašce, plechovce, krabici, tubě v kuchyni nebo v koupelně. Dokonce i otevřené systémy skladování, například s knihama, kde jsou barevné hřbety knih s nadpisy, — i to je informace, která jdo do naší hlavy. Problém je, že nás mozek není na takovou zátěž stavěný.

Informační přetížení vede k podrážděnosti, problémům s komunikací, únavě a může mít také negativní dopady na naše zdraví. Postižený jedinec má svědomí poruchy spánku, vysoký krevní tlak, oslabení imunity, problémy s koncentrací, je ve stresu a může trpět až pocitem vlastního ohrožení.
_________________⠀
Jak omezet množství informací, které se k vám dostanou?

  • Všude mějte pořádek: doma, ve skříni, v počítači na ploše. Sundejte magnety z lednice. Domácí chemii a produkty přelívejte / přesypavejte do jednobarevných nádrží pro skladování, očistěte tuby, krému, šamponu atd. od etiket c nadpisy.
  • Neberte letáky;
  • Fokusujte se na jediný konkrétní problém. Nedávejte si více cílů.
  • Zřekněte se potisku na povlečení. Jednobarevné povlečení nekřiklavých odstínů není jen pro konzervativce a milovníky klasiky, ale také pomáhá relaxovat a dostat se do informačního klidu.