Novinky

Informační přetížení

Máte problémy se spánkem, jste unavená, vystresovaná a špatně se soustředíte? Příčinou vašich obtíží může být zahlcení vašeho mozku nadměrným množstvím informací.

Televize/radio a internet — a zdaleka to nejsou všechny zdroje nepotřebné informace. Každý nadpis na flašce, plechovce, krabici, tubě v kuchyni nebo v koupelně. Dokonce i otevřené systémy skladování, například s knihama, kde jsou barevné hřbety knih s nadpisy, — i to je informace, která jdo do naší hlavy. Problém je, že nás mozek není na takovou zátěž stavěný.

Informační přetížení vede k podrážděnosti, problémům s komunikací, únavě a může mít také negativní dopady na naše zdraví. Postižený jedinec má svědomí poruchy spánku, vysoký krevní tlak, oslabení imunity, problémy s koncentrací, je ve stresu a může trpět až pocitem vlastního ohrožení.
_________________⠀
Jak omezet množství informací, které se k vám dostanou?

 • Všude mějte pořádek: doma, ve skříni, v počítači na ploše. Sundejte magnety z lednice. Domácí chemii a produkty přelívejte / přesypavejte do jednobarevných nádrží pro skladování, očistěte tuby, krému, šamponu atd. od etiket c nadpisy.
 • Neberte letáky;
 • Fokusujte se na jediný konkrétní problém. Nedávejte si více cílů.
 • Zřekněte se potisku na povlečení. Jednobarevné povlečení nekřiklavých odstínů není jen pro konzervativce a milovníky klasiky, ale také pomáhá relaxovat a dostat se do informačního klidu.
Jízda v dešti

Cyklistika v dešti není zrovna zábavná. Ale je součástí života na kole bez ohledu na roční dobu.

 • Použijte správnou bundu.
  Voděodolné svršky udrží vaše tělo suché, což je základ. Současně však vyberte dostatečně prodyšný materiál, který pomůže regulovat teplotu a nebudete se tudíž při jízdě přehřívat.
 • Použijte blatníky.
  S jejich pomocí zůstane voda stříkající od kol mimo vaše nohy a tělo. I vlhké silnice na kole bez blatníků totiž mohou z krátké tréninkové jízdy učinit hodně mučivý zážitek.
 • Nezapomínejte brýle a rukavice.
  Vyhněte se loužím.
  Kaluže totiž mohou skrývat neviditelná nebezpečí, s jejichž „pomocí“ se snadno octnete na zemi a v horším případě si způsobíte zranění.
 • Snižte tlak.
  Pokud do deště vyrážíte už od prvních metrů, není od věci snížit tlak v pneumatikách. Získáte větší přilnavou plochu, tudíž budete mít nad kolem větší kontrolu. A protože déšť vždy přinese na silnice spoustu nečistot v podobě bodláků, trnů, drobných kamínků či úlomků skla, nikdy nevyjíždějte bez lepení nebo rezervní duše. A po každé jízdě pneumatiky zkontrolujte.

  Jak v bytě umístit jízdní kolo?
  Nejjednodušší variantou je prostě ho opřít o zeď. Chcete-li chránit váš domov před špinavým kolem, objednejte si stylový a barevný obal. Také vyzdobí váš interier a přidá svou individualitu.⠀
  • flexibilní! v libovolném směru! Pro velikosti 26-28"(délka 1600-1900mm)
  • lze bez problémů prát v pračce a po mytí rychle schne ⠀
  • chrání před nečistotami a mastnotou
Jak si vybrat prostěradlo podle velikosti?

Důležité je zvolit správnou velikost prostěradla, která musí odpovídat délce, šířce a výšce matrace. Nejprve povinně změřte matraci.

Rovná plachtová prostěradla. Předpokladem dobrého spaní na tomto typu prostěradel je velikost s dostatečným přesahem po všech čtyřech stěnách matrace (min. šířka +15 cm, min. délka +10 cm, ale raději i více), aby se mohlo prostěradlo snadno přehnout pod matraci po celém obvodu. Jinak hrozí, že se ráno probudíte vedle prostěradla, nebo naopak zamotáni v něm.

 • minimálně délka prostěradla = délka matrace + 2x výška matrace + 2x 10 cm založení
 • minimálně šířka prostěradla = šířka matrace + 2x výška matrace + 2x 15 cm založení.

Tak na matraci 160x200x15cm potřebujete prostěradlo 220x240cm a více.

S napínacími prostěradly je vše mnohem jednodušší, jejich velikost odpovídá velikosti matrace.

Ideální povlečení na léto

  Studené odstíny povlečení přinesou úlevu v horkých letních měsících.
  Samozřejmě z přírodních materiálů. Bavlna je klasická. Je velmi příjemné k pokožce, měkké a vyznačuje se výbornou prodyšností a savostí.
  Dalším vhodným povlečením na letní období je satén. Bavlněný satén přinese opravdový luxus do vaší ložnice. Saténové povlečení z bavlněného saténu se vyrábí z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Pro posílení lesku a kvalit materiálu je látka mercerizována. Povlečení vyrobené ze saténu nabízí luxusní vzhled, přepychovou jemnost a má i jemné chladící účinky. Materiál je velmi pevný a také trvanlivý.
  Léto je skvělý čas vyzkoušet prádlo z tencelem. Ve srovnání s bavlnou absorbuje tencel dvojnásobně vlhkost a uvolňuje ji zpět do atmosféry, čímž výrazně posiluje dýchací funkci lidské kůže. Povlečení ušité z tencelu má snadnou údržbu – nemusí se žehlit, stačí vyvěsit.
  V létě bychom měli dbát na to, aby bylo ložní prádlo prodyšné, jemné a aby zároveň vstřebávalo pot. Kvůli častější výměně ložního prádla je dobré mít na mysli, že je lepší pořídit si alespoň dvě sady, které budeme mezi sebou střídat.
  Při výběru sledujeme dostatečnou kvalitu a kupujeme povlečení od osvědčených výrobců. Povlečení ISSIMO nabízí vysokou kvalitu a stabilní vlastnosti materiálu.

Modrá je barva letošního roku

  Podle výzkumu celá třetina Čechů uvedla, jakou svoji nejoblíbenější barvu modrou, což je také barva, kterou zvolil Pantone Color Institute v New Yorku barvou letošního roku.

  Klasická modrá podle psychologů reprezentuje klid, emocionální vyrovnanost a vnitřní harmonii. Lidé, kteří ji mají v oblibě, jsou empatičtí a důvěryhodní.
  „Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě klasicky modrá barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ vysvětluje Leatrice Eisman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute, poslání nové barvy roku.
  Existuje jednoduchý recept, jak často měnit interiér podle nálady nebo třeba ročního období a nezruinovat se: Pořiďte si nábytek a další dražší kousky jako je sedací souprava spíše v neutrálních nadčasových barvách, které se neokoukají. Barevný tón pak vetknete svému domovu prostřednictvím různých doplňků… Nemusíte hned měnit nábytek a „překopávat“ celý byt – trendy barvy do svého interiéru dostanete i menšími úpravami jako je nový potah na sedačku, natření skříňky nebo nové závěsy, žaluzie či rolety v oknech…Doplňky hrají svou roli nejen v hlavní reprezentativní místnosti – tedy obýváku – ale v dalších pokojích. Pořiďte si například modré ručníky do koupelny nebo povlečení či přehoz na postel do ložnice.

V naší sbírce je spousta ložního prádla v modrých barvách. Objednejte si a budete v trendu.

Damaškové povlečení BOTILO klasika která zaručí, jemné a čisté linie a skutečně dokonalý design.
Bavlněné povlečení NAT-LAPIS - moderní geometrický design v kombinaci s tmavými a béžovými barvami.
Saténové povlečení COSMOPOLIT - stylový geometrický vzor. Tmavomodré a pastelové bílé barvy dokonale kombinují.
Saténové povlečení PARLIAMENT - příjemná tmavě modrá barva.
Saténové povlečení SORTIE - Oboustranný vzor bílých, modrých a fialových puntíků na modrém podkladu

Inspirujte se!

Znáte TENCEL?

Znáte TENCEL? Seznamte se a zamilujte se i vy!

  Tencel v létě výborně chladí, v zimě hřeje a je prodyšný, nemačká se a je velice jemný. Povlečení ušité z Tencelu má snadnou údržbu – nemusí se žehlit, stačí vyvěsit. Když se rozhodnete zboží s příměsí Tencel zakoupit, můžete mít fajn pocit, že jste získali skvělou kvalitu a navíc podpořili ochranu přírody!

  Tencel je vyrobený z eukalyptového dřeva, ze stromů pěstovaných v trvale obnovovaných porostech, které rychle rostou, není třeba je zavlažovat, hnojit ani ošetřovat proti škůdcům. Je stoprocentně přírodního původu. V přírodě rozložitelný.

  Tencel se zpracovává v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10 – 20-násobně menší, než při bavlně.

  Tencel se dají použít bez příměsí nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou. V porovnání s umělými vlákny transport vlhkosti probíhá uvnitř vlákna. Umělá vlákna nejsou schopna absorbovat vlhkost dovnitř vlákna a k transportu dochází pouze na povrchu. Ve srovnání s bavlnou absorbuje Tencel dvojnásobně vlhkost a uvolňuje ji zpět do atmosféry, čímž výrazně posiluje dýchací funkci lidské kůže.

  Díky své struktuře vláken má Tencel několik výhod: vlákno je chladivé jako len, hřejivé jako vlna, jemné jako hedvábí, pevné jako polyester. Tyto vlastnosti ho činí obzvláště oblíbeným pro oděvní značky a ložní prádlo.

Povlečení ISSIMO s tencelem: CERA, EOS, LEE.

Plyšové hračky BudiBasa

Jsme rádi, že vás blíže seznámíme s plyšovými hračkami BudiBasa.

BudiBasa je ruská značková společnost, která se snaží přijít s něčím jedinečným, jedinečným a velmi krásným pro vás a vaše blízké. Každá hračka BudiBasa je malé mistrovské dílo, výsledek koordinované práce týmu profesionálů.

Ve všech fázích budování značky (od nápadu a prvních námětů až po výrobu) jsou dodržovány vysoké standardy kvality. Všechny hračky BudiBasa splňují přísné EU certifikace na nezávadnost a bezpečnost pro děti od 3 let (děti do 3 let by si měly hrát pouze pod dohledem dospělého, protože některé hračky obsahují drobné části - knotlíčky atd. a mohlo by dojít k vdechnutí těchto částí). Výroba hraček probíhá výhradně v Ruské federaci, proto na žádné z nich nenajdete nápis "Made in China".

Kocour Basik, Zajka Mi, pes Vakson, Kočička Li-Li a Loriky budou skvělým dárkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je to způsob, jak oslavit smysluplnou událost nebo udělat obyčejný den radostnější, lepší a laskavější.

Velikonoční přání!

Přišel za mnou zajíček,
že má košík vajíček,
uši dlouhé jak jde čas
mám je rozdat mezi Vás.
Jedno vám já posílám,
štěstí, zdraví přeji Vám.
Příjemné velikonoční svátky přeje...

Přehoz na postel bude nejen estetickým doplňkem vaší ložnice

  Když vejdete do ložnice, postel bude pravděpodobně to první, čeho si všimnete. Ze zkušenosti však víme, že ustlat peřiny tak, aby postel vypadala úhledně je mnohdy časově velmi náročný úkol a lůžko ani po dlouhém snažení nemusí vypadat zcela úhledně.
Estetickým řešením zastlání postele mohou být využití přehozů na postele.

  Přehoz na postel překryje lůžkoviny a velmi snadno vytvoří jednotný, útulný a luxusní vzhled ložnice bez dlouhého a pracného stlaní. Když pěkně ladí s povlečením nebo závěsy, je to doslova pastva pro oči.

  Milovníci elegance a jednoduchosti ocení spíše bavlněné přehozy NARROW a CARMEN s klasickýmým vzorem. Přehoz na postel bude nejen estetickým doplňkem vaší ložnice, ale zároveň ochrání vaše lůžkoviny před usedáním prachu.

Ložnice podle znamení zvěrokruhu. BLÍŽENCI(22. 5. – 21. 6.)

  Neposední Blíženci jsou neustále v pohybu – mentálně i fyzicky. Proto je jim dobře mezi energizujícími barvami jako slunečně žlutá, která je vybízí k aktivitě a veselé náladě. Blíženci také nemají rádi zbytečnou zdobnost, mnohem lépe se cítí ve vzdušných účelných prostorách, které rádi ozvláštní nějakým přírodním motivem, třeba jasně zelenou stěnou nebo tapetou s motivem lesa či louky.

  Vzdušnost a přírodní motivy dodají do interiéru povlečení ISSIMO – HERRA, SIENA, CHAMBORD, JASMIN, GRACE.